Несколько советов тем, кто поступает на МВА

Эшли Нэги, зaмeститeль дирeктoрa oтдeлa приeмa студeнтoв Duke University’s Fuqua School of Business

Пoчинaйтe підгoтoвку зaздaлeгідь. Дoсліджуйтe бізнeс-шкoли тa прoцeс вступу. У сeрeдньoму нaші вступники гoтуються вісім-дeв’ять місяців.
Як ви рoзпoряджaлися вільним чaсoм? Вaжливішe для кoмісії тe, який дoсвід ви oтримaли під чaс нaвчaння. Чи ви стaвили пeрeд сoбoю виклики? Чи мaли oбoв’язки пoзa нaвчaнням? Чи прoxoдили ви oбчислювaльні курси?
Якщo у вaс є дoсвід рoбoти з дaними — aнaліз кількісниx звітів, інжeнeрний дoсвід, — ми цe врaxуємo. МВA-прoгрaмa у Фукуa пeрeдбaчaє бaгaтo рoбoти з цифрaми.
44% наших студентів приймають пропозицію роботи, отриману після літнього стажування. Однак ніхто не перевіряє, чи ви справді робите після випуску те, що написали у своєму есе. Тобто як мінімум 44% студентів змінюють свої плани.
Дуже високий бал може збалансувати ситуацію з низьким балом із GMAT/GRE, якщо таке трапилося. Середній бал диплома — це критерій, на який ви вже не можете вплинути. Однак для нас не настільки важливий ваш середній бал — він лише свідчить про те, що ви здатні закінчити навчання.
Не варто просити про лист президента компанії, якщо ви не працюєте з ним напряму. Інколи кандидат не може отримати рекомендацію від поточного керівника, бо це може поставити під загрозу його роботу. Рекомендацію мусить надати особа, яка добре вас знає і якій ви довіряєте.
Дізнайтеся про всі важливі для вас характеристики навчальної програми. Розклад повинен відповідати вашому стилю навчання.
Серед наших студентів — лікарі, вчителі, інженери, військові, хоча велика частина приходить «традиційним» шляхом — з фінансів чи бухгалтерського обліку. Ми рекомендуємо вступникам мати щонайменше два роки професійного досвіду, хоча в середньому наш студент має 5-5,5 року досвіду.
Але не перестарайтеся з редагуванням, щоб текст не перестав бути «вашим». Наша улюблена тема есе у Фукуа — «25 випадкових фактів про вас».
Вони ж допоможуть вам структурувати заявку і загалом визначити підхід до вступу.
Досвід роботи апліканта дуже важливий. За моєю оцінкою, 60-70% МВА-освіти — це навчання від однокурсників, і лише 30-40% дає програма. Тому ми прагнемо підбирати студентів, яким є чим поділитися.
Сформулюйте, для чого вам МВА-навчання. Чого ви намагаєтесь досягнути? Відповідно до цього сформуйте список шкіл, які вам найбільше підходять.
Це те, що відрізняє вас від інших кандидатів, тому — будьте справжнім собою. Есе — ось де ви можете по-справжньому себе розкрити.
Існує такий міф, що екзамен GMAT — це головний елемент вашої заявки.
Ми маємо гібридний процес інтерв’ю — інколи ми проводимо його у кампусі, інколи — по скайпу. Також наш випускник може провести інтерв’ю в Україні, або ми запропонуємо вам приїхати в одну з європейських країн. Інтерв’ю — останній етап відбору.
Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора.
Поясніть, чому це саме ваш час, чому саме ця бізнес-школа. Дізнайтеся більше про університет. Дайте почитати ваше есе другу, щоб переконатися, що воно не залишає питань і не містить помилок. Ми не чекаємо тут «правильних» відповідей. Не повторюйте те, що ми і так знаємо, те, що є на нашому сайті.
Вони визначають, яку спільноту вона хоче сформувати і що шукає у вступниках. Будь-яка бізнес-школа має місію і цінності.
Ми розуміємо, що такі ситуації трапляються. Якщо ви не можете взяти рекомендаційний лист на роботі, просто поясніть нам, чому. Є багато креативних способів вийти з ситуації: рекомендація від колеги, клієнта або волонтерської організації, якій ви допомагали.
Ідеальним для нас є бізнес-резюме на одну сторінку. Ми також шукаємо кандидатів, які можуть і хочуть бути хорошими командними гравцями. Тому переконайтеся, що ви продемонстрували це у своєму резюме.
Якщо ж вам нема чим похвалитися, ви можете навіть пройти додатковий обчислювальний курс — просто для себе — перш ніж подавати заявку. Це покаже нам вашу ініціативність, а також те, що ви готові докласти зусиль заради вступу. Головне — встигнути завершити курс до подавання заявки.
* * *
Рекомендаційний лист повинен бути неупередженим і абсолютно поза вашим контролем. Коли ви просите колегу або керівника про рекомендацію, не кажіть їм, що писати, і тим більше не пишіть самі. Ми швидко з’ясуємо це за стилем і ключовими пунктами у листі і вашій заявці.
Ми хочемо знати, чи ви розумієте, куди рухатись далі. У багатьох студентів виникає проблема із запитанням про плани на майбутнє: про це питають усі університети.
Використайте очікування, щоб остаточно упевнитися, що МВА — це для вас. Увесь цей час не припиняйте цікавитися університетом і МВА-програмою — спілкуйтесь із студентами, випускниками. Заповнення заявки займає немало часу, але і розгляд її комісією не буде швидким, тож з вами зв’яжуться не одразу.
Ви не матимете такого стресу, якщо знатимете, чого хочете від навчання і чого очікуєте від себе. Проаналізуйте свій досвід — і успішний, і невдалий. Вступ може бути стресовим, коли ви знаєте, що відбір дуже конкурентний.
Ці елементи можуть відрізнятися у різних університетах. Вона складається з багатьох елементів, які повинні пасувати один до одного, доповнювати і бути пов’язаними. Ваша заявка — це мозаїка.
Взагалі заповнення аплікації — це суцільний процес саморефлексії. 95% людей, які навчаються на МВА, прагнуть змін.
Дізнайтеся, хто ваш інтерв’юер — студент, випускник або член приймальної комісії — і підготуйте питання йому. Це також ваша можливість оцінити, чи вам підходить школа. Ставтеся до цього як до співбесіди при працевлаштуванні — навіть при спілкуванні по скайпу вдягніться належним чином.
Також зверніть увагу на мережу випускників і кар’єрну статистику. Наприклад, у Фукуа ми будуємо навчання на вивченні кейсів, численних групових завданнях.
Все про: образование Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.
У Фукуа ми рівноцінно приймаємо також оцінку за GRE, тому вибір, який екзамен складати — цілком на ваш розсуд.
Ви — більше, ніж ваша оцінка, і ми розглядаємо кандидата в цілому. Я бачила багатьох аплікантів з дуже високим балом із GMAT, які не доклали достатньо зусиль до інших частин заявки, і вони не проходили відбір. Насправді ж за GMAT ми визначаємо лише одне: що ви в принципі зможете впоратися з розкладом.
Та йдеться не про кількість, а про те, чи МВА зараз для вас на часі. Ми не вимагаємо мати менеджерський досвід, але хочемо зрозуміти, чого ви досягли до цього моменту, яким був ваш внесок за період кар’єри. Чи це саме той момент у вашій кар’єрі, чи маєте ви потенціал бути лідером.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.