ОПЗ: продавать нельзя оставить

Фoрмується нoвa гeoпoлітикa в xімії. Тaк, ситуaція нa ринку мінeрaльниx дoбрив нaрaзі гіршa зa oстaнні 15 рoків.
Вoнa пoв’язaнa з бaгaтьмa oбстaвинaми: сaнкціями щoдo Рoсії, пeрeвирoбництвoм дoбрив прoтягoм oстaнніx рoків, пoчaткoм видoбувaння дeшeвoгo гaзу, зaпускoм нових потужностей на Близькому Сході та в Північній Африці, які якраз і працюють на такому дешевому газі.
За нинішніх умов ми просто втратимо завод: буде він працювати в збиток чи зупиниться, кредити зростатимуть, і кредитори врешті-решт ініціюють банкрутство.
У такому випадку інвестори будуть розглядати Україну вже зовсім під іншим кутом, оскільки це дасть їм можливість купівлі одразу кількох заводів і створення великого концерну під своїм прапором. Слід взяти до уваги і те, що DF Group може розглянути продаж своїх хімічних активів.
Пять мифов о продаже ОПЗ

Пять аргументов в защиту адекватности стартовой цены на ОПЗ

Перед спільнотою вже рік періодично постає дилема: продавати ОПЗ чи «притримати до кращих часів». Игорь Билоус, председатель Фонда государственного имущества Украины

Колонки автора

Румынское чудо. Fondul Proprietatea

Накануне аукциона.
Тож я переконаний, що нам треба грати в цю велику гру і використовувати загальносвітові тенденції.
Це переформатування вже добігає кінця.
У результаті цих тектонічних зрушень деякі компанії збанкрутують, деякі впадуть у ринковій капіталізації (йдеться про компанії, акції яких торгуються біржах) і, ймовірно, будуть викуплені іншими.
* * *
Проведенням прозорої і професійної приватизації ОПЗ ми зробимо одразу три постріли. Я переконаний, що завод потрібно продавати.
По-перше, доведемо, що ми взагалі можемо брати участь у великій грі і використовувати ситуацію собі на користь.
По-друге, вирішимо питання боргів.
У цьому абсурді живе цілий світ, але він має свій горизонт: за прогнозами, ситуація зміниться у 2019 році. Нам важливо вирішити, рухаємося ми далі чи чекаємо на завершення кризи. На тлі цих маневрів маємо абсурдну ситуацію: газ коштує 250 дол без ПДВ, а добрива — 180-190 дол.
По-третє, закладемо підвалини для розвитку інвестиційного клімату.
Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
В державі нема ні коштів, ні дешевого газу. Усі пункти цього плану звучать для України майже нереально. Теоретично можна спробувати притримати завод: вольовим рішенням погасити борги, знайти оборотні кошти і дешевий газ, а коли зміниться кон’юнктура, спробувати встигнути замотивувати покупців.
Усе це нам доведеться враховувати при визначенні стартової ціни, оскільки це враховують і потенційні інвестори. Звичайно, нам хочеться, аби стартова ціна була вищою. До того ж, ми розуміємо, який чудовий привід даємо для політичних спекуляцій, знижуючи початкову ціну.
Наше завдання — виставити такий старт, щоб залучити екстра-увагу від інвесторів і спровокувати конкуренцію під час аукціону. Мусимо миритися з тим, що стартова ціна заводу у нинішній ситуації не буде високою.
Все про: ОПЗ, ФГИ, приватизация Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора.
Але ми також розуміємо, що у продажу ОПЗ ціна — лише один з факторів. Не менш визначальний фактор — початок великої приватизації і сигнал інвесторам, що Україна готова роздержавлювати активи і створювати сприятливі умови для інвестицій.
Відбуваються великі маневри. Ситуація стосується і Туреччини, і Північної Африки, і Китаю, і США, і Австралії.
Теза про те, що наші активи найкращі і найдорожчі у світі, — міф. Я вже мовчу про те, що коли зміниться кон’юнктура, інвестори будуть купувати такі заводи в цікавіших географіях. Ми повинні подумати,  як за таких обставин конкурувати за інвестора. Навпаки, вони потребують багато вкладень і модернізації.
Ще близько 100 млн дол потрібно, щоб запустити завод. З них 251 млн дол — це борг, підтверджений Стокгольмським арбітражем, 32 млн дол — борги перед банками і трейдерами за газ. Я вже говорив, що інвестору, крім суми, яку він заплатить за результатами аукціону, доведеться викласти до 400 млн дол.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.